00:00
66:43
Odcinek 62 podcastu Z Warsztatu Lidera „Stres czy ekscytacja? – presja w życiu lidera” to rozmowa z dr Marcinem Kochanowskim – psychologiem sportu, mówcą, szkoleniowcem, inspiratorem i nauczycielem akademickim z kilkunastoletnim stażem.
Dr Kochanowski jest praktykiem, który od lat transferuje doświadczenia i wiedzę ze sportu do biznesu. Podczas rozmowy poznamy teoretyczne podstawy dotyczące zagadnienia stresu, ale przede wszystkim, korzystając z doświadczenia naszego gościa, który na co dzień obcuje ze stresem i presją w sporcie, skupimy się na praktycznym pogłębieniu tego tematu.
Marcin Kochanowski był psychologiem reprezentacji Polski podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, towarzyszył kadrze piłkarzy ręcznych podczas Mistrzostw Świata w 2007 r. Jest również psychologiem kadry Polski siatkarzy plażowych.

Stres jest reakcją organizmu na nową, bądź nietypową sytuację; próbą powrotu do stanu równowagi. To zaburzenie homeostazy spowodowane czynnikiem fizycznym lub psychologicznym. W dzisiejszym odcinku skupimy się na stresie krótkotrwałym, będącym wynikiem określonej sytuacji, presji chwili, czy konkretnego wyzwania.
Zgodnie z popularnym wśród psychologów sportu powiedzeniem: stres jest dobry, dopóki nad nim panujesz, natomiast zły kiedy to on zaczyna panować nad tobą.

Jak rozróżnić eustres i dystres? Jak zadbać o odpowiedni poziom pobudzenia i motywacji? Jak wypracować mechanizmy radzenia sobie ze stresem?

Zapraszamy na niezwykle praktyczny odcinek wypełniony inspirującymi case studies i analogiami sportowymi z pierwszej ręki, poruszający temat, który dotyczy każdego znasz – w końcu jak powiedział Hans Selye „Całkowita wolność od stresu to śmierć, gdyż stres obecny jest w każdym ludzkim działaniu”, a skoro tak, to warto nauczyć się ze stresem żyć i wykorzystywać go na swoją korzyść.

TEN PODCAST ODPOWIADA NA NASTĘPUJĄCE PYTANIA:
1.Skąd się bierze stres?
2.Jakie są fazy stresu i jak się do nich przygotować?
3.Jak wypracować sobie sposoby reagowania na sytuacje stresowe?
4.W jaki sposób nauczyć się identyfikować w swoim ciele elementy pobudzenia?
5.Jaka jest rola lidera w obniżaniu stresu w pracowników?

Profil Marcina na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/marcin-kochanowski-phd/

Strona Marcina Kochanowskiego:
http://www.marcinkochanowski.com/
Odcinek 62 podcastu Z Warsztatu Lidera „Stres czy ekscytacja? – presja w życiu lidera” to rozmowa z dr Marcinem Kochanowskim – psychologiem sportu, mówcą, szkoleniowcem, inspiratorem i nauczycielem akademickim z kilkunastoletnim stażem. Dr Kochanowski jest praktykiem, który od lat transferuje doświadczenia i wiedzę ze sportu do biznesu. Podczas rozmowy poznamy teoretyczne podstawy dotyczące zagadnienia stresu, ale przede wszystkim, korzystając z doświadczenia naszego gościa, który na co dzień obcuje ze stresem i presją w sporcie, skupimy się na praktycznym pogłębieniu tego tematu. Marcin Kochanowski był psychologiem reprezentacji Polski podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, towarzyszył kadrze piłkarzy ręcznych podczas Mistrzostw Świata w 2007 r. Jest również psychologiem kadry Polski siatkarzy plażowych. Stres jest reakcją organizmu na nową, bądź nietypową sytuację; próbą powrotu do stanu równowagi. To zaburzenie homeostazy spowodowane czynnikiem fizycznym lub psychologicznym. W dzisiejszym odcinku skupimy się na stresie krótkotrwałym, będącym wynikiem określonej sytuacji, presji chwili, czy konkretnego wyzwania. Zgodnie z popularnym wśród psychologów sportu powiedzeniem: stres jest dobry, dopóki nad nim panujesz, natomiast zły kiedy to on zaczyna panować nad tobą. Jak rozróżnić eustres i dystres? Jak zadbać o odpowiedni poziom pobudzenia i motywacji? Jak wypracować mechanizmy radzenia sobie ze stresem? Zapraszamy na niezwykle praktyczny odcinek wypełniony inspirującymi case studies i analogiami sportowymi z pierwszej ręki, poruszający temat, który dotyczy każdego znasz – w końcu jak powiedział Hans Selye „Całkowita wolność od stresu to śmierć, gdyż stres obecny jest w każdym ludzkim działaniu”, a skoro tak, to warto nauczyć się ze stresem żyć i wykorzystywać go na swoją korzyść. TEN PODCAST ODPOWIADA NA NASTĘPUJĄCE PYTANIA: 1.Skąd się bierze stres? 2.Jakie są fazy stresu i jak się do nich przygotować? 3.Jak wypracować sobie sposoby reagowania na sytuacje stresowe? 4.W jaki sposób nauczyć się identyfikować w swoim ciele elementy pobudzenia? 5.Jaka jest rola lidera w obniżaniu stresu w pracowników? Profil Marcina na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marcin-kochanowski-phd/ Strona Marcina Kochanowskiego: http://www.marcinkochanowski.com/ read more read less

about 1 year ago #ekscytacja, #leadership, #leadersislandpodcast, #lider, #podcast, #psychologia, #psychologiasportu, #stres, #zarządzaniestresem, #zwarsztatulidera