00:00
55:12
Odcinek 61 podcastu Z Warsztatu Lidera „Integracja i aktywizacja pracowników w organizacjach” to rozmowa z Markiem Kuzaką - prezesem zarządu AMS SA – firmy, która od lat integruje w swojej działalności osoby niepełnosprawne i poprzez Fundację „Akademia Integracji” przekazuje dobre wzorce płynące z różnorodności. Marek jest również członkiem koalicji „Liderzy Pro Bono”, kapituły Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” oraz Rady Pracodawców przy Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Za udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Genezą tematu odcinka (nagrywanego miesiąc po wybuchu wojny w Ukrainie) jest sytuacja w jakiej znalazło się wiele organizacji i liderów, przed którymi stoi wyzwanie w postaci integracji uchodźców w swoich zespołach.

Dobrze rozumiana różnorodność jest ogromną wartością i może przynieść wiele korzyści.

Jak zarządzać różnorodnością w organizacjach? W jaki sposób aktywizować pracowników wykorzystując ich naturalne zdolności? Jak integrować zespół składający się z osób z różnymi potrzebami i odmiennym zapleczem kulturowym?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Markiem Kuzaką, prezesem AMS SA - firmy będącej liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce, która poprzez swoją działalność zachęca do refleksji nad ważnymi tematami społecznymi, a także na co dzień czerpie z różnorodności, zatrudniając i wspierając osoby z niepełnosprawnościami.

Gość dzisiejszego odcinka przekonuje, że empatia i asertywność są kluczowe do dobrego zarządzania różnorodnością, która wymaga nie tylko dobrego zrozumienia, ale także wypracowania skutecznych rozwiązań systemowych.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

1.Czym jest różnorodność i jaką wartość może przynieść organizacji?
2.W jaki sposób aktywizować pracowników wykorzystując ich naturalne zdolności?
3.W jaki sposób komunikować zespołowi cele społeczne działalności?
4.Jak integrować pracowników z różnych kręgów kulturowych?
5.Jak radzić sobie z konfliktami wynikającymi z różnorodności?
6.Jakie wyzwania stoją przed liderem w kontekście praktycznej integracji zespołu?

Profil AMS SA - LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/ams-sa/

AMS SA -  Strona
https://ams.com.pl/

Fundacja Akademia Integracji - Strona
https://akademiaintegracji.pl/

Outdoor jest Cool! AMS - Facebook
https://www.facebook.com/outdoor.jest.cool
Odcinek 61 podcastu Z Warsztatu Lidera „Integracja i aktywizacja pracowników w organizacjach” to rozmowa z Markiem Kuzaką - prezesem zarządu AMS SA – firmy, która od lat integruje w swojej działalności osoby niepełnosprawne i poprzez Fundację „Akademia Integracji” przekazuje dobre wzorce płynące z różnorodności. Marek jest również członkiem koalicji „Liderzy Pro Bono”, kapituły Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” oraz Rady Pracodawców przy Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Za udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Genezą tematu odcinka (nagrywanego miesiąc po wybuchu wojny w Ukrainie) jest sytuacja w jakiej znalazło się wiele organizacji i liderów, przed którymi stoi wyzwanie w postaci integracji uchodźców w swoich zespołach. Dobrze rozumiana różnorodność jest ogromną wartością i może przynieść wiele korzyści. Jak zarządzać różnorodnością w organizacjach? W jaki sposób aktywizować pracowników wykorzystując ich naturalne zdolności? Jak integrować zespół składający się z osób z różnymi potrzebami i odmiennym zapleczem kulturowym? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Markiem Kuzaką, prezesem AMS SA - firmy będącej liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce, która poprzez swoją działalność zachęca do refleksji nad ważnymi tematami społecznymi, a także na co dzień czerpie z różnorodności, zatrudniając i wspierając osoby z niepełnosprawnościami. Gość dzisiejszego odcinka przekonuje, że empatia i asertywność są kluczowe do dobrego zarządzania różnorodnością, która wymaga nie tylko dobrego zrozumienia, ale także wypracowania skutecznych rozwiązań systemowych. Ten podcast odpowiada na następujące pytania: 1.Czym jest różnorodność i jaką wartość może przynieść organizacji? 2.W jaki sposób aktywizować pracowników wykorzystując ich naturalne zdolności? 3.W jaki sposób komunikować zespołowi cele społeczne działalności? 4.Jak integrować pracowników z różnych kręgów kulturowych? 5.Jak radzić sobie z konfliktami wynikającymi z różnorodności? 6.Jakie wyzwania stoją przed liderem w kontekście praktycznej integracji zespołu? Profil AMS SA - LinkedIn https://www.linkedin.com/company/ams-sa/ AMS SA -  Strona https://ams.com.pl/ Fundacja Akademia Integracji - Strona https://akademiaintegracji.pl/ Outdoor jest Cool! AMS - Facebook https://www.facebook.com/outdoor.jest.cool read more read less

about 1 year ago #diversity, #konflikt, #leadership, #leadersislandpodcast, #lider, #management, #organizacja, #podcast, #różnorodność, #wielokulturowość, #zwarsztatulidera