00:00
61:40
Odcinek 38 podcastu Z Warsztatu Lidera: ”Samoorganizująca się firma: o delegowaniu i wynagrodzeniach – przykład u2i” to rozmowa z Pawłem Kozłowskim, COO z u2i, firmy technologicznej, która oddaje władzę w ręce swoim pracownikom.

Odcinek jest kontynuacją serii o samozarządzających się zespołach – jeśli ktoś nie miał dotąd okazji, zachęcamy do wysłuchania odcinka 36 podcastu: ”Być jak turkusowa organizacja – przykład u2i” z Adrianem Klekotko i Rafałem Dziwińskim.

Dzisiejsza rozmowa opisuje, w jaki sposób delegowane są zadania, podejmowane decyzje oraz jak wygląda „polityka” wynagrodzeń w tej samozarządzającej się organizacji.

Rozmowa z naszym Gościem pokazuje, że samoorganizacja to nie magiczna siła, ale model, który daje szanse na podejmowanie mądrych decyzji, rozwijania się, walki z ego, choć wymaga od osób, które ją tworzą dużej dojrzałości. Rozmawianie o wynagrodzeniach na otwartym polu, czy podejmowanie decyzji, w sytuacji gdzie jest wielu stakeholderów, z bardzo różnym podejściem, nie jest proste, ale te wyzwania które się podejmuje w ten sposób, czynią organizację silniejszą i pchają ją do przodu.

Zachęcamy do wysłuchania, jak samodzielność w działaniu osób, które tworzą te samoorganizujące się zespoły, oraz pełna otwartość w rozmowach o wynagrodzeniach i awansach przekłada się na poczucie odpowiedzialności za organizację, za biznes i za innych ludzi.

A w następnym odcinku serii porozmawiamy o tym jak skutecznie rekrutować osoby, które wpasowują się w taki model działania organizacji.

Pytania:
1.Czy istnieje jeden model podejmowania decyzji w firmie?
2.W jaki sposób delegowane są najtrudniejsze i te bardziej „toksyczne” zadania?
3.Na czym polega funkcja sherpy w organizacji?
4.Mity i praktyka w strategii wynagrodzeń

Strona www odcinka: https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/samoorganizujaca-firma-o-delegowaniu-i-wynagrodzeniach-przyklad-u2i/
Link youtube: https://youtu.be/WKEDjUnctMM


Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:
- Strona u2i: https://www.u2i.com/
- Profil LinkedIn Pawła Kozłowskiego: https://www.linkedin.com/in/pablokozlowski/
- Pierwsza część serii o samozarządzających się organizacjach: BYĆ JAK TURKUSOWA ORGANIZACJA - przykład u2i. Adrian Klekotko & Rafał Dziwiński Leaders Island Podcast 36: https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/byc-jak-turkusowa-organizacja-przyklad-u2i/
Odcinek 38 podcastu Z Warsztatu Lidera: ”Samoorganizująca się firma: o delegowaniu i wynagrodzeniach – przykład u2i” to rozmowa z Pawłem Kozłowskim, COO z u2i, firmy technologicznej, która oddaje władzę w ręce swoim pracownikom. Odcinek jest kontynuacją serii o samozarządzających się zespołach – jeśli ktoś nie miał dotąd okazji, zachęcamy do wysłuchania odcinka 36 podcastu: ”Być jak turkusowa organizacja – przykład u2i” z Adrianem Klekotko i Rafałem Dziwińskim. Dzisiejsza rozmowa opisuje, w jaki sposób delegowane są zadania, podejmowane decyzje oraz jak wygląda „polityka” wynagrodzeń w tej samozarządzającej się organizacji. Rozmowa z naszym Gościem pokazuje, że samoorganizacja to nie magiczna siła, ale model, który daje szanse na podejmowanie mądrych decyzji, rozwijania się, walki z ego, choć wymaga od osób, które ją tworzą dużej dojrzałości. Rozmawianie o wynagrodzeniach na otwartym polu, czy podejmowanie decyzji, w sytuacji gdzie jest wielu stakeholderów, z bardzo różnym podejściem, nie jest proste, ale te wyzwania które się podejmuje w ten sposób, czynią organizację silniejszą i pchają ją do przodu. Zachęcamy do wysłuchania, jak samodzielność w działaniu osób, które tworzą te samoorganizujące się zespoły, oraz pełna otwartość w rozmowach o wynagrodzeniach i awansach przekłada się na poczucie odpowiedzialności za organizację, za biznes i za innych ludzi. A w następnym odcinku serii porozmawiamy o tym jak skutecznie rekrutować osoby, które wpasowują się w taki model działania organizacji. Pytania: 1.Czy istnieje jeden model podejmowania decyzji w firmie? 2.W jaki sposób delegowane są najtrudniejsze i te bardziej „toksyczne” zadania? 3.Na czym polega funkcja sherpy w organizacji? 4.Mity i praktyka w strategii wynagrodzeń Strona www odcinka: https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/samoorganizujaca-firma-o-delegowaniu-i-wynagrodzeniach-przyklad-u2i/ Link youtube: https://youtu.be/WKEDjUnctMM Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku: - Strona u2i: https://www.u2i.com/ - Profil LinkedIn Pawła Kozłowskiego: https://www.linkedin.com/in/pablokozlowski/ - Pierwsza część serii o samozarządzających się organizacjach: BYĆ JAK TURKUSOWA ORGANIZACJA - przykład u2i. Adrian Klekotko & Rafał Dziwiński Leaders Island Podcast 36: https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/byc-jak-turkusowa-organizacja-przyklad-u2i/ read more read less

3 years ago #leader, #lider, #manager, #menedżer, #samoorganizująca, #samozarządzająca, #turkusowa, #u2i, #zespół