00:00
87:06
Value Based Education, czyli edukacja oparta na wartości.
Tomasz Tokarz napisał kiedyś do mnie: "Znalazłem wywiad z Tobą w sieci i już pierwsze zdania otworzyły mi klapki w mózgu. Nikt nas (nauczycieli) nie uczy określania wartości naszej oferty ani komunikowania jej uczniom, czy rodzicom"
Czy można zatem inaczej?
Dzisiejszym gościem #HerraOnAir jest Tomasz Tokarz. Mój mistrz. Moja inspiracja. Facet, który pokazuje, że prawdziwa #Rebelia jest możliwa nawet w najbardziej skostniałym systemie jakim jest polska szkoła.
Porozmawiamy o:
- roli szkoły i nauczycieli w procesie rozwoju i edukacji?
- jeśli nie nauka poprzez zapamiętywanie i "wyrycie na pamięć" to co?
- jaka powinna być rola nauczyciela w świecie, w którym wiedza z każdej dziedziny jest powszechna i dostępna na dwa kliknięcia,
- syndrom sztokholmski w edukacji - czyli dlaczego opresyjna rola nauczyciela jest dalej pożądana przez rodziców i dzieci. Bo to nie tylko nauczyciele kochają stawiać oceny.
A poza tym krytycznie spojrzymy na kłamstwa systemu i zastanowimy się co można i da się zrobić już dziś - bez wielkiej reformy edukacji.
A na koniec dużo przemyśleń i dyskusji o edukacji czasów sieci i smartfona. Nie uciekniemy od lockdown i nauki zdalnej. Poszukamy odpowiedzi na pytania co zrobić, aby edukacja na odległość mogła być skuteczna i nie wywoływała traumy (głównie u nauczycieli).

Zapraszam!
Value Based Education, czyli edukacja oparta na wartości. Tomasz Tokarz napisał kiedyś do mnie: "Znalazłem wywiad z Tobą w sieci i już pierwsze zdania otworzyły mi klapki w mózgu. Nikt nas (nauczycieli) nie uczy określania wartości naszej oferty ani komunikowania jej uczniom, czy rodzicom" Czy można zatem inaczej? Dzisiejszym gościem #HerraOnAir jest Tomasz Tokarz. Mój mistrz. Moja inspiracja. Facet, który pokazuje, że prawdziwa #Rebelia jest możliwa nawet w najbardziej skostniałym systemie jakim jest polska szkoła. Porozmawiamy o: - roli szkoły i nauczycieli w procesie rozwoju i edukacji? - jeśli nie nauka poprzez zapamiętywanie i "wyrycie na pamięć" to co? - jaka powinna być rola nauczyciela w świecie, w którym wiedza z każdej dziedziny jest powszechna i dostępna na dwa kliknięcia, - syndrom sztokholmski w edukacji - czyli dlaczego opresyjna rola nauczyciela jest dalej pożądana przez rodziców i dzieci. Bo to nie tylko nauczyciele kochają stawiać oceny. A poza tym krytycznie spojrzymy na kłamstwa systemu i zastanowimy się co można i da się zrobić już dziś - bez wielkiej reformy edukacji. A na koniec dużo przemyśleń i dyskusji o edukacji czasów sieci i smartfona. Nie uciekniemy od lockdown i nauki zdalnej. Poszukamy odpowiedzi na pytania co zrobić, aby edukacja na odległość mogła być skuteczna i nie wywoływała traumy (głównie u nauczycieli). Zapraszam! read more read less

3 years ago