00:00
144:21
Zawód coacha w Polsce od pewnego czasu boryka się z delikatnie mówiąc kryzysem wizerunku. Jednym z największych problemów jest niska świadomość tego co coachingiem jest, a co nie jest.
Często korzystam z porównania do rynku farmaceutycznego. Z jednej strony są leki, czyli produkty o potwierdzonej naukowo skuteczności działania, podlegające kontroli i przypisywane przez lekarzy. I ich skuteczność terapeutyczna jest wysoka (pod warunkiem zaangażowania pacjenta). Z drugiej strony są suplementy diety, które chciałyby być lekami, ale nie przechodzą testów klinicznych i najcześciej nie spełniają norm. A poza tym są łatwo i powszechnie dostępne.
I tak samo jest z coachingiem i pop-coachingiem. Są akredytowani i pracujący wg zweryfikowanych metod coachowie, których skuteczność pracy jest wysoka. I są pop-coachowie, takie suplementy rozwoju, którzy są łatwo dostępni, ale z tą skutecznością już różnie bywa ...
Kłopot polega na tym, że przeciętny Klient nie widzi różnicy. Zatem czas porozmawiać o tych różnicach. Gościem 14 odcinka #HerraOnAIR jest Bartosz Berendt, członek prezydium Izba Coachingu, coach akredytowany ICF.
Rozmawiamy o tym czym coaching jest, a co coachingiem nie jest.
Rozmawiamy o rozwoju i różnych jego odmianach.
Rozmawiamy o coachingu w sporcie i biznesie.

W tym odcinku usłyszysz między innymi o tym:
- kim jest i czym zajmuje się Bartosz
- czym jest coaching
- kim jest coach ilu jest coachów w Polsce
- czym się różni coach akredytowany od coacha "po szkoleniach"
- dlaczego ludzie decydują się na zrobienie kursu / szkolenia z coachingu
- jak jest dzisiaj postrzegany coaching w Polsce i co na to wpływa
- co jest celem rozmów coachingowych
- co jest sednem coachingu
- czy da się być coachem we własnej organizacji
- czy do certyfikacji jest wymagane wyższe wykształcenie
- jaki wpływ na zainteresowanie zawodem coacha mają dofinansowane szkolenia
- jakie jest wyobrażenie ludzi o wielkości zarobków w coachingu
- jak dużo pracuje coach
- kiedy warto pójść do coacha
- czy coaching jest "lekiem" na wszystko
- gdzie jest koniec procesu coachingu i rozpoczęcie terapii oraz gdzie jest koniec terapii i rozpoczęcie coachingu
- czym jest i jak działa kodeks etyki
- na co częściej decydują się klienci - coaching czy terapia
- jak rozpoznać czy klient naprawdę potrzebuje coachingu
- czy coachowie są dumni z wykonywanego zawodu
- jak radzić sobie z chęcią doradzania w coachingu
- czy bycie coachem karmi ego

Przydatne linki:
www.izbacoachingu.com
Zawód coacha w Polsce od pewnego czasu boryka się z delikatnie mówiąc kryzysem wizerunku. Jednym z największych problemów jest niska świadomość tego co coachingiem jest, a co nie jest. Często korzystam z porównania do rynku farmaceutycznego. Z jednej strony są leki, czyli produkty o potwierdzonej naukowo skuteczności działania, podlegające kontroli i przypisywane przez lekarzy. I ich skuteczność terapeutyczna jest wysoka (pod warunkiem zaangażowania pacjenta). Z drugiej strony są suplementy diety, które chciałyby być lekami, ale nie przechodzą testów klinicznych i najcześciej nie spełniają norm. A poza tym są łatwo i powszechnie dostępne. I tak samo jest z coachingiem i pop-coachingiem. Są akredytowani i pracujący wg zweryfikowanych metod coachowie, których skuteczność pracy jest wysoka. I są pop-coachowie, takie suplementy rozwoju, którzy są łatwo dostępni, ale z tą skutecznością już różnie bywa ... Kłopot polega na tym, że przeciętny Klient nie widzi różnicy. Zatem czas porozmawiać o tych różnicach. Gościem 14 odcinka #HerraOnAIR jest Bartosz Berendt, członek prezydium Izba Coachingu, coach akredytowany ICF. Rozmawiamy o tym czym coaching jest, a co coachingiem nie jest. Rozmawiamy o rozwoju i różnych jego odmianach. Rozmawiamy o coachingu w sporcie i biznesie. W tym odcinku usłyszysz między innymi o tym: - kim jest i czym zajmuje się Bartosz - czym jest coaching - kim jest coach ilu jest coachów w Polsce - czym się różni coach akredytowany od coacha "po szkoleniach" - dlaczego ludzie decydują się na zrobienie kursu / szkolenia z coachingu - jak jest dzisiaj postrzegany coaching w Polsce i co na to wpływa - co jest celem rozmów coachingowych - co jest sednem coachingu - czy da się być coachem we własnej organizacji - czy do certyfikacji jest wymagane wyższe wykształcenie - jaki wpływ na zainteresowanie zawodem coacha mają dofinansowane szkolenia - jakie jest wyobrażenie ludzi o wielkości zarobków w coachingu - jak dużo pracuje coach - kiedy warto pójść do coacha - czy coaching jest "lekiem" na wszystko - gdzie jest koniec procesu coachingu i rozpoczęcie terapii oraz gdzie jest koniec terapii i rozpoczęcie coachingu - czym jest i jak działa kodeks etyki - na co częściej decydują się klienci - coaching czy terapia - jak rozpoznać czy klient naprawdę potrzebuje coachingu - czy coachowie są dumni z wykonywanego zawodu - jak radzić sobie z chęcią doradzania w coachingu - czy bycie coachem karmi ego Przydatne linki: www.izbacoachingu.com read more read less

5 years ago #bartoszberendt, #coaching, #herraonair, #izbacoachingu, #wojciechherra