00:00
36:07
Witam w dwieście dziesiątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest infrastruktura chmurowa.

Dziś moim gościem jest Marta Gasik – Data Center Lead w Microsoft. Osoba odpowiedzialna za uruchomienie pierwszego kompleksu centrów danych zasilających chmurę Azure w Polsce.
Sponsor odcinkaSponsorem odcinka jest firma Farnell.

W tym odcinku o infrastrukturze w chmurze rozmawiamy w następujących kontekstach:
  • o rozwoju infrastruktury fizycznej z punktu widzenia hyperscalera,
  • innowacje,
  • czy serwer w data center hyperscalera to to samo co w serwerowni on prem?
  • jak zapewnia się bezpieczeństwo danych?
  • w jakich sytuacjach sprawdzi się infrastruktura chmurowa a w jakich on prem?
  • czy trendy w IT wpływają na rozwój infrastruktury chmurowej?
  • jakie są największe wyzwania i okazje dla infrastruktury w chmurze na najbliższe lata?

Subskrypcja podcastu:
Linki:
Wsparcie:
Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na krzysztof@porozmawiajmyoit.pl

https://porozmawiajmyoit.pl/210
Witam w dwieście dziesiątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest infrastruktura chmurowa . Dziś moim gościem jest Marta Gasik – Data Center Lead w Microsoft. Osoba odpowiedzialna za uruchomienie pierwszego kompleksu centrów danych zasilających chmurę Azure w Polsce. Sponsor odcinka Sponsorem odcinka jest firma Farnell . W tym odcinku o infrastrukturze w chmurze rozmawiamy w następujących kontekstach: o rozwoju infrastruktury fizycznej z punktu widzenia hyperscalera, innowacje, czy serwer w data center hyperscalera to to samo co w serwerowni on prem? jak zapewnia się bezpieczeństwo danych? w jakich sytuacjach sprawdzi się infrastruktura chmurowa a w jakich on prem? czy trendy w IT wpływają na rozwój infrastruktury chmurowej? jakie są największe wyzwania i okazje dla infrastruktury w chmurze na najbliższe lata? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil Marty na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/mgasik/ SOLID.Jobs – https://solid.jobs/ Farnell – https://pl.farnell.com/ Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na krzysztof@porozmawiajmyoit.pl https://porozmawiajmyoit.pl/210 read more read less

3 months ago #chmura, #cloud, #infrastruktura, #it, #podcast, #porozmawiajmy o it