00:00
20:34
Od dawna mam w planach sezon z Rijksmuseum w Amsterdamie, ale jeszcze nie udało mi się zrealizować tego marzenia. Wizyta na wystawie Vermeera zainspirowała mnie jednak do opracowania odcinka specjalnego o Mleczarce. Dowiecie się z niego, jak mógł wyglądać proces powstawania tego obrazu oraz co sprawia, że jest on tak magnetyzujący.

Liczę na to, że w przyszłości opowiem Wam również o innych obrazach z kolekcji amsterdamskiego Rijksmuseum.

Odcinek powstał dzięki wsparciu moich niezastąpionych Patronek. Ty również możesz wesprzeć mój projekt. Jeśli podoba Ci się to co robię, odwiedź stronę patronite.pl/przedobrazem i sprawdź co mam tam do zaoferowania. Patroni i Patronki nie dość, że aktywnie przyczyniają się do powstawania kolejnych odcinków, mogą również liczyć na dwa wydania newslettera oraz pocztówki z moich muzealnych wypraw.

Transkrypcję i reprodukcje omawianego obrazu znajdziesz na stronie podcastu:
https://przedobrazem.pl/podcasty/rijksmuseum

Zapraszam Cię też na mój profil na IG: https://www.instagram.com/przed_obrazem
Od dawna mam w planach sezon z Rijksmuseum w Amsterdamie, ale jeszcze nie udało mi się zrealizować tego marzenia. Wizyta na wystawie Vermeera zainspirowała mnie jednak do opracowania odcinka specjalnego o Mleczarce. Dowiecie się z niego, jak mógł wyglądać proces powstawania tego obrazu oraz co sprawia, że jest on tak magnetyzujący. Liczę na to, że w przyszłości opowiem Wam również o innych obrazach z kolekcji amsterdamskiego Rijksmuseum. Odcinek powstał dzięki wsparciu moich niezastąpionych Patronek. Ty również możesz wesprzeć mój projekt. Jeśli podoba Ci się to co robię, odwiedź stronę patronite.pl/przedobrazem i sprawdź co mam tam do zaoferowania. Patroni i Patronki nie dość, że aktywnie przyczyniają się do powstawania kolejnych odcinków, mogą również liczyć na dwa wydania newslettera oraz pocztówki z moich muzealnych wypraw. Transkrypcję i reprodukcje omawianego obrazu znajdziesz na stronie podcastu: https://przedobrazem.pl/podcasty/rijksmuseum Zapraszam Cię też na mój profil na IG: https://www.instagram.com/przed_obrazem read more read less

5 months ago #mleczarka, #rijksmuseum, #vermeer