00:00
54:33
Czym jest zrównoważony rozwój w modzie?

W odcinku powstałym we współpracy z marką H&M zajmujemy się dziś tematem, który wzbudza Wasze ogromne zainteresowanie, co wynika z wielu listów, jakie trafiają do skrzynki pocztowej Studio26.

Marki zrównoważone to nie marki ekologiczne, ale takie, które starają się minimalizować swój wpływ na środowisko, przestrzegają kodeksów etycznych i mają innowacyjne plany na przyszłość. O tym rozmawiamy z naszą gościnią Agnieszką Knerą, sustainability manager marki H&M na Polskę – specjalistką w temacie zrównoważonego rozwoju.

A teraz pytanie: ile par jeansów macie w swojej szafie? Bo statystyczny Polak zużywa 33 tysiące litrów wody z sieci wodociągowej rocznie, co wystarczy do produkcji jedynie 3 par spodni!

Danymi i ciekawostkami wypchałyśmy odcinek po brzegi.
To co, zaczynamy?Muzyka & produkcja: Piotr Haraźny
Grafika: Karolina ŻmijewskaCzym jest zrównoważony rozwój w modzie? W odcinku powstałym we współpracy z marką H&M zajmujemy się dziś tematem, który wzbudza Wasze ogromne zainteresowanie, co wynika z wielu listów, jakie trafiają do skrzynki pocztowej Studio26. Marki zrównoważone to nie marki ekologiczne, ale takie, które starają się minimalizować swój wpływ na środowisko, przestrzegają kodeksów etycznych i mają innowacyjne plany na przyszłość. O tym rozmawiamy z naszą gościnią Agnieszką Knerą, sustainability manager marki H&M na Polskę – specjalistką w temacie zrównoważonego rozwoju. A teraz pytanie: ile par jeansów macie w swojej szafie? Bo statystyczny Polak zużywa 33 tysiące litrów wody z sieci wodociągowej rocznie, co wystarczy do produkcji jedynie 3 par spodni! Danymi i ciekawostkami wypchałyśmy odcinek po brzegi. To co, zaczynamy? Muzyka & produkcja: Piotr Haraźny Grafika: Karolina Żmijewska read more read less

6 months ago #fashion, #h&m, #historia, #hm, #innowacja, #jeans, #jeansy, #moda, #modazrównoważona, #podcast, #tshirt