00:00
35:17
Jak rozmawiać z ludźmi, choć tracisz nadzieję na porozumienie?
Czy jest coś prostszego, niż prowadzenie rozmowy?
Ja mówię, druga osoba odpowiada, później ona coś mówię, a ja odpowiadam, i tak w kółko. No kurcze, nie da się tego zepsuć.

Jednak w sytuacji, gdy wracasz z pracy i widzisz syf w mieszkaniu, a Twój partner/ka siedzi przy kompie ze słuchawkami i rozpływa się nad najnowszym sezonem Stranger Things, to powiedzieć że masz ochotę roznieść go (lub ją) na strzępy to mało powiedziane.

I jak nie patrzeć, podobne sytuacja trafiają się w każdej sferze naszego życia.

Jak w takim razie przekonać ją/jego do czegoś, gdy jedyne o czym myślisz to trzaśnięcie drzwiami i wyrzucenie z siebie całego gniewu?

Z pomocą przychodzi książka Marshalla Rossenberga - “Porozumienie Bez Przemocy”.

Wersja tekstowa:
http://www.ksiazkiktoreucza.pl/kku20
Jak rozmawiać z ludźmi, choć tracisz nadzieję na porozumienie? Czy jest coś prostszego, niż prowadzenie rozmowy? Ja mówię, druga osoba odpowiada, później ona coś mówię, a ja odpowiadam, i tak w kółko. No kurcze, nie da się tego zepsuć. Jednak w sytuacji, gdy wracasz z pracy i widzisz syf w mieszkaniu, a Twój partner/ka siedzi przy kompie ze słuchawkami i rozpływa się nad najnowszym sezonem Stranger Things, to powiedzieć że masz ochotę roznieść go (lub ją) na strzępy to mało powiedziane. I jak nie patrzeć, podobne sytuacja trafiają się w każdej sferze naszego życia. Jak w takim razie przekonać ją/jego do czegoś, gdy jedyne o czym myślisz to trzaśnięcie drzwiami i wyrzucenie z siebie całego gniewu? Z pomocą przychodzi książka Marshalla Rossenberga - “Porozumienie Bez Przemocy”. Wersja tekstowa: http://www.ksiazkiktoreucza.pl/kku20 read more read less

5 years ago