00:00
37:17
Programowanie to praca zespołowa, a więc wytwarzając oprogramowanie mierzymy się z szeregiem wyzwań, jak współpracować w grupie programistów nad jedną aplikacją nie utrudniając sobie wzajemnej współpracy.

- Jak utrzymywać produkt w wersji produkcyjnej oraz jak jednocześnie móc go rozwijać?
- Jak zorganizować sobie pracę, by przygotować środowisko do wdrożeń, do testów oraz do rozwoju?
- Jak tworzyć nową funkcjonalność systemu razem z dwoma innymi partnerami z zespołu podczas gdy pozostała część rozwija inną?

Te pytania stanęły na drodze kariery niemal każdego programisty, któremu przyszło pracować w zespole developerskim. Są to zagadnienia uniwersalne niezależnie czy jesteś frontend czy backend developerm, czy kodujesz w js, php czy może w pythonie. Dotyczą one nie tyle umiejętności technicznych konkretnej technologii ile ogółu zasad współpracy i jej modeli.

W poprzednim odcinku (a dokładniej tutaj) poruszaliśmy tematykę podstaw GITa – jego instalacji, inicjalizacji w projekcie oraz podstawowych komend. Teraz przyszedł czas na bardziej zaawansowane zagadnienia. W luźnej rozmowie z naszym gościem: Jarosławem, przedstawiamy czerpane z własnych doświadczeń sposoby i wskazówki, jak proces wytwarzania oprogramowania w oparciu o GITa może wyglądać.

Zapraszamy do odsłuchu.
Programowanie to praca zespołowa, a więc wytwarzając oprogramowanie mierzymy się z szeregiem wyzwań, jak współpracować w grupie programistów nad jedną aplikacją nie utrudniając sobie wzajemnej współpracy. - Jak utrzymywać produkt w wersji produkcyjnej oraz jak jednocześnie móc go rozwijać? - Jak zorganizować sobie pracę, by przygotować środowisko do wdrożeń, do testów oraz do rozwoju? - Jak tworzyć nową funkcjonalność systemu razem z dwoma innymi partnerami z zespołu podczas gdy pozostała część rozwija inną? Te pytania stanęły na drodze kariery niemal każdego programisty, któremu przyszło pracować w zespole developerskim. Są to zagadnienia uniwersalne niezależnie czy jesteś frontend czy backend developerm, czy kodujesz w js, php czy może w pythonie. Dotyczą one nie tyle umiejętności technicznych konkretnej technologii ile ogółu zasad współpracy i jej modeli. W poprzednim odcinku (a dokładniej tutaj) poruszaliśmy tematykę podstaw GITa – jego instalacji, inicjalizacji w projekcie oraz podstawowych komend. Teraz przyszedł czas na bardziej zaawansowane zagadnienia. W luźnej rozmowie z naszym gościem: Jarosławem, przedstawiamy czerpane z własnych doświadczeń sposoby i wskazówki, jak proces wytwarzania oprogramowania w oparciu o GITa może wyglądać. Zapraszamy do odsłuchu. read more read less

3 years ago #git, #it, #praca_zespolowa, #workflow