#33 G jak g*wno, czyli o pracy w mediach | Czabak, Tomasik

Jul 5, 2024 · 18m 23s
#33 G jak g*wno, czyli o pracy w mediach | Czabak, Tomasik
Description

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/. * Lato w pełni, a my rozmawiamy o naszych nowościach, które, jak to nasze książki, pomogą Wam lepiej zrozumieć otaczający nas...

show more
Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
*

Lato w pełni, a my rozmawiamy o naszych nowościach, które, jak to nasze książki, pomogą Wam lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Nie boimy się brzydkich słów, kiedy mowa o złych praktykach. W swoim reportażu „Gównodziennikarstwo. Czemu w polskich mediach pracuje się tak źle?” Paulina Januszewska opisuje realia pracy dziennikarskiej. Fajnie jest być idealistą, ale jeżeli wiąże się to ze śmieciówką lub w ogóle brakiem płacy, mobbingiem, molestowaniem i samowyzyskiem, to najlepsza recepta na biedowanie, wypalenie, depresję, odejście z zawodu albo…zostaniem mobberem.

Paulina, która jest dziennikarką z dziesięcioletnim doświadczeniem miała dość i napisała o tym książkę. Książki nie zmieniają świata, ale ludzie tak. Czytajcie Gównodziennikarstwo, rozmawiajcie o nim i zakładajcie związki zawodowe. A jeżeli chcecie lub już zmieniacie świat to polecamy „Przewodnik feministycznej psujzabawy” Sary Ahmed. Odświeżającą i wspierająca lekturę dla wszystkich osób, które sprzeciwiają się patriarchalnym regułom rządzącymi naszymi relacjami.

Mamy też nową książkę Davida Nutta „Pić, czy nie pić?”. Zauważyliście trend bezalkoholowych drinków? Macie coraz więcej osób w Waszym otoczeniu, które nie potrzebują alkoholu, żeby się dobrze bawić? Pewnie czytali już książkę Nutta, który nie zakazuje spożywania alkoholu, ale…w swoim niepowtarzalnym stylu prowadzi nas przez skutki picia. Ostrzegamy, po przeczytaniu jego książki, możecie już nigdy nie sięgnąć po alkohol. 

*

PODCAST O KSIĄŻKACH

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.
show less
Information
Author Krytyka Polityczna
Organization Krytyka Polityczna
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search