#108: Co to są strategie managed-futures i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Jul 21, 2023 · 2h 15m 27s
#108: Co to są strategie managed-futures i dlaczego warto się nimi zainteresować?
Description

Akcje, obligacje, towary, nieruchomości, waluty czy nawet kryptowaluty – o tych klasach aktywów słyszał każdy inwestor. Chyba każdy też słyszał o tym, że warto mieć w portfelu więcej niż jedną...

show more
Akcje, obligacje, towary, nieruchomości, waluty czy nawet kryptowaluty – o tych klasach aktywów słyszał każdy inwestor. Chyba każdy też słyszał o tym, że warto mieć w portfelu więcej niż jedną klasę aktywów, żeby rozproszyć ryzyko.

Ale niewielu słyszało o klasie strategii stanowiących de facto odrębną klasę aktywów – managed futures.

Jeszcze mniej osób wie co kryje się za takimi strategiami i to pomimo tego, że są stosowane od dziesięcioleci. Krąży o nich za to wiele opinii często odległych od rzeczywistości. Po części dlatego, że tradycyjnie strategie tego typu wykorzystywane były przez fundusze hedgingowe.

Te z jednej strony są owiane mgiełką tajemniczości, z drugiej często przedmiotem drwin lub złości, że rzekomo manipulują rynkami. I pewnie temat inwestorów indywidualnych niewiele by interesował, bo przez dekady takie strategie były poza ich zasięgiem. Ale rewolucja funduszy ETF dociera powoli i na ten odległy odcinek branży finansowej.

Dziś już mając w portfelu kilkadziesiąt dolarów można mieć ekspozycję na strategię która jeszcze niedawno wymagała wkładu minimum 100 tysięcy dolarów.

Dlatego dziś przybliżę Wam w szczegółach na czym polegają strategie managed futures, skupiając się w szczególności na jednej ich odmianie: strategiom podążania za trendem. Dowiecie się co to jest i dlaczego dodane ich do portfela może być dobrym pomysłem.

👉 Strona tego odcinka
👉 Atlas ETF-ów po polsku! - pierwszy portal ETF-ów w Polsce
show less
Information
Author Jacek Lempart
Organization Jacek Lempart
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search